TSTA7100
Category : Optoelectronics LED Emitters - Infrared, UV, Visible
Product Status : Active
Orientation : Top View
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : -
Radiant Intensity (Ie) Min @ If : 20mW/sr @ 100mA
Viewing Angle : 10°
Current - DC Forward (If) (Max) : 100mA
Mfr : Vishay Semiconductor Opto Division
Wavelength : 875nm
Package / Case : TO-18-2 Metal Can
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 1.4V
Operating Temperature : 100°C (TJ)
Type : Infrared (IR)
Base Product Number : TSTA7100
Description : EMITTER IR 875NM 100MA TO18
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : TSTA7100
Contact Now
Infrared (IR) Emitter 875nm 1.4V 100mA 20mW/sr @ 100mA 10° TO-18-2 Metal Can